Umut Üzümleri (Grapes of Hope)
Anadolu’nun küçük bir köyünde çorak topraklarını bir toptancıya kaptırmak üzere olan Rumen köylü halkı, kurtuluş için bir çare bulmaya çalışmaktadır. Bu esnada köye henüz tayini çıkan öğretmen zamanla işleri değiştirecektir. Köylüler çorak topraklarını canlandırabilmek için planladıkları sulama projesi için topraklarını ipotek ettirerek zengin tüccara borçlanmışlardır. Ancak borçlarını ödeyemeyince tüccar bu topraklara yeni bir yerleşim alanı oluşturmaya karar verir. Bunu durdurmaya çalışan köylüler köy muhtarı ve yeni gelen öğretmenin önderliğinde büyük bir mücadeleye girişerek topraklarını kurtarmaya çalışacaklardır.
Otobüs (The Bus)
Filmde hurda bir otobüsle yurtdışına kaçak olarak götürülen dokuz Türk işçisinin öyküsü anlatılıyor. Stockholm meydanında terkedilen işçiler şaşkındır. İlk kez büyük kent gören işçiler şaşkın bir şekilde vitrinlere, seks shoplara, telefon kabini içinde sevişen çiftlere, tuvalette eş arayan eşcinsellere şaşkınlık içinde bakakalır. Bu büyük şehirde kimi yaşamını yitirir, kimi İsveç polisi tarafından tutuklanır.

Sarı Mersedes (Mercedes My Love)
Dönemin Anadolu şehirlerinde tutunamayan aileleri birer birer Almanya’ya göç etmektedir; Bayram da bunlardan biridir. Bayram yıllarca Almanya’ya gidip yoksulluktan kurtulma hayalleri kurar, bir gün eline olanak geçtiğinde ise ardına bile bakmadan terk eder vatanını. Yıllarca çalıştığı Almanya’da hayallerindeki Mercedes marka otomobili alır ve artık eve dönme zamanıdır. Eve dönüş yolunda karşılaştığı zorluklar hem Bayram’ı hem de canından çok sevdiği sarı Mercedes’ini fazlasıyla hırpalayacaktır.
Cumartesi Cumartesi (A Funny Saturday)
Toplum refahı yüksek ülkeler denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan İsviçre’de geçen hikaye yıllardır bu ülkede yaşayan Türk bir ailenin başından geçen olayları anlatır. Sümer ve Ayşegül İsviçre’nin en temiz şehirlerinden birinde varlıklı bir hayata sahip Türk kökenli burjuvalardır. Genç çift sıradan bir Cumartesi günü, dükkanlar kapanmadan önce haftalık alışverişlerini bitirebilmek için koşuşturmaktadırlar. Filmde bu esnada çevrelerinde farklı hikayelere tanık olan çiftin gözlemlediği hikayeler belli kesitler olarak izleyiciye sunulur.